TED Koleji’nde “Kadının Yaşama Dokunuşu”sergisi

Geçtiğimiz Hafta tüm ülkede ve dünyada yankı bulan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, şehrimizde de etkinliklerle kutlandı. TED Karabük Koleji, “Kadının Yaşama Dokunuşu” adı verilen sergiye ev sahipliği yaparak Karabüklü sanatkâr ve zanaatkâr kadınların çalışmalarını ziyaretçilere sundu. Karabük’de bulunan vakıf ve dernekler ile bireysel olarak çalışmalara imza atan kadınlarımız yürek ve emekleri ile hazırladıkları eserlerini sergileme frsatı buldu. Serginin açılışını, Karabük Valimizin eşi Sayın Sibel AKTAŞ ile Belediye Başkanımızın Eşi Sayın Emine VERGİLİ gerçekleştirdi.

Karabük İl ve İlçelerinden eser ve ürünlerin görücüye çıktığı “Kadının Yaşama Dokunuşu” sergisinde Aynur Barçın, Arda Partal, Birsen Altan, Serap Şahin, Serap Büyükbektaş, Sevgi Uslu ve Sezen Kartal Hamamcı yağlı boya ve diğer resim çalışmalarıyla yer alırken Muradiye Öztürk kağıt rölyef çalışmalarını sergiledi.

Ayrıca Emine Sarıoğlu ve Neval Sığın tasarladıkları takıları, Nur Balık el işi çalışmalarını, Mükerrem Kocatürk bireysel çember bezi işlemelerini tanıtırken Eflani Halk Eğitim ve Çember Bezi grubu ve SAKEM takım çalışmalarını sergiledi. Aysun Bozkurt’un çiçekleriyse göz doldurdu.

Nevale’den Gülden Saka’nın hamur işleri ve BULKAV’ın ev yemek ürünleAdsızkemanrinin tadına bakılan etkinlikte kadınların hayatın her alanındaki emekleri bir kez daha yaratıcılık ve hünerlerinin kanıtı oldu.

Otantik Tasarım’dan Nagihan Erkal’ın düzenlemesiyle oluşan etkinliğin açılışında TED Koleji’nden Aslı Akcan ve Kübra Avcı kemanlarıyla müzik ziyafeti verdi.

Bir Cevap Yazın