Böyle Olur Motosiklet Kulübü İftarı

54726917Yaşadığımızın bu küçük coğrafyanın en sevdiğim yanı şehir merkezinin biraz dışına çıkıp Safranbolu’nun yakınlarına düşen o geniş tarlalardır. Çocukken de hele baharda ekilen ekinler yeşerip uzadığında rüzgârın dalgalandırdığı yeşil bir örtüye dönüşür manzara.

İşte, Müzekent Motosiklet Kulübü’nün binası da böyle bir örtünün ortasında. Kulübün ve Kulüp Başkanı Celil’in misafirperverliğini gezginler zaten çok iyi biliyor. Bisikletlilere, motorculara, bir şekilde kalacak yere ihtiyacı olan doğa ve insan dostu tüm araçlı, araçsız gezginlere kalacak yer, duş gibi temel ihtiyaçlarını ücretsiz karşılamalarını sağlayan dost bir çatı burası.

 

IMG-20170602-WA0003

Haftalık Perşembe buluşmalarında bu kez Ramazan’ın gelişiyle her yılki gibi bir iftar buluşması yapıldı. 70 kişinin kocaman bir sofra etrafında buluştuğu ve inanan, inanmayan herkesin kutsal bir akşamı paylaştığı, ardından ateş etrafında şarkıların söylenip, küçük motor turları attığı, sohbetin, çayın, güzel havanın tadının doya doya çıkarıldığı sıcacık bir akşam oldu.

Celil’in biIMG-20170602-WA0012r izbede ölmek üzereyken bulup yaşattığı kar beyaz köpeği Romeo ve çifti Juliet’in dört tane kendileri kadar beyaz tombul yavrularını sevmeye ise doyamadı çocuklar ve hayvan dostları.

Şeker gibi ılık bir havayla başlayan akşam, serin bir koyu karanlığa geçerken Karabük uzaktan bir sandığın içine doldurulmuş ışıldayan mücevherler gibi parlıyordu.

Kulüp her Perşembe kendilerine dahil olmak, dostluğu, havayı, çayırların ötesindeki manzarayı paylaşmak isteyenlere kapısını ardına kadar açıyor, bir Perşembe de sizinle ateş başında söyleşmek üzere!

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın