KABUSEM’de girişimcilik ve yazarlık eğitimleri!

A 1A 2

Dijital Girişimcilik çağında kadınların, gençlerin, emeklilerin, plazalardan ya da memuriyetten sıkılanların yeni bir çalışma/kazanç yöntemi olarak hayatlarına yön veren internet üzerinden iş üretmeye detaylı olarak bakmak ve üretmek isteyenler için iki yeni kurs açılıyor. Genel Yayın Yönetmenimiz Ayşegül Tabak’ın vereceği üç eğitimden biri her geçen yıl etkisi yitecek sanılmasına rağmen güçlenen blogger’lık üzerine; hem teknik hem de içerik hakkında uygulamalı verilecek 15 saatlik derslerin detaylara afişten ve Blogger Olmak Blogdan Kazanmak / KABUSEM adresinden ulaşılabilir.

Bir diğer kurs ise Vlogger ya da yaygın bilinen adıyla YouTuber olmak üzerine. Vlog, yazı dilini kullanmak yerine video olarak kurgulanmış bloglara verilen isim. Dünyanın her yerinde inanılmaz bir yükselişte olan Vlog girişimciliğinden akıl almaz tutarlarda kazanç elde eden genç / yaşlı hatta çocuk, çok sayıda insan var. Ülkemizde son dönemdeki en popüler Vlogger Danla Bilic. 18 saatlik bu eğitimde röportaj teknikleri, video hazırlamanın kaideleri, içerik oluşturma, doğru konuyu bulma gibi teknik ve içerik hakkında uygulamalı dersler yapılacak. Detaylı bilgilere afişten ve Dijital Kazananlar / KABUSEM adresinden ulaşılabilir.

 

Üçüncü eğitim ise ekrana ve internete çok fazla maruz kalan, kitaplardan uzaklaşmış çocuklarımızın, özellikle dünya çapında yankı bulan “okuduğunu anlayamama” problemA 3ine ve edebiyata olan mesafelerine bir çözüm bulmak üzerine tasarlandı. 7-12    yaş için planlanan yazarlık eğitimi, talep oluşması halinde 12-17 yaş için de açılabilir.      Çocukların iletişim, empati, okur-yazarlık konularına ilgi göstermelerini, kendilerini ifade edebilme ve bunu kağıda aktarabilme becerilerini, kendileri dışındaki dünyayı anlamlandırıp diğer insanlar, hayvanlar, nesneler hakkında üretim yapabilmelerini amaçlayan eğitim, aynı zamanda okuduklarını anlama ve sorun çözmede gelişme sağlayarak akademik gelişme sağlamalarını da amaçlıyor.

Detaylara Çocuklar için Yaratıcı Yazarlık / KABUSEM adresinden ulaşılabilir.

Yetişkinler için yaratıcı yazarlık üzerine planlanan eğitim Güz döneminde tüm dönemi kapsayacak şekilde gerçekleşecektir, detayları yakında KABUSEM ve buradan takip edebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın